پرایس اکشن

چگونه باید در الگوی ساختار برگشت ترید کرد؟

حال که با مکانهای تشکیل انواع الگو پرایس اکشن در مقاله قبل آشنا شدید، قصد دارم با چند مثال روش ترید بر روی این الگوها را به شما نشان دهم. بطور کلی روش ترید بر روی این الگو بسیار ساده است، اگر چه ممکن است در برخی موارد نیر پیدا کردن سیگنال ورود کمی غیر معمول باشد. برخی از گامهای ترید بر روی الگوهای موافق و مخالف روند با هم متفاوت است، به همین خاطر این بخش به دو قسمت تقسیم شده است و در هر قسمت بصورت مجزا روش ترید بر روی الگوهای موافق و مخالف روند تشریح گردیده است.

چگونه بر روی الگوهای مخالف روند ترید کنیم؟

اولین گام در ترید بر روی این الگو این است که صبر کنیم تا روند برای مدت زمان زیادی ادامه یابد. زیرا در این زمان است که بانکها تمایل به ایجاد برگشت روند و یا اصلاح عمیق دارند، تا بتوانند به روند پولسازی خود از بازار ادامه دهند.

الگوی برگشتی قیمت

اینجا یک تصویر از حرکت ریرشی یورو دالر که مدت زیادی طول کشیده است، را مشاهده میکنید. پس در اینجا می توانیم بدنبال نشانه هایی از الگوی ساختار برگشت از نوع مخالف روند باشیم.

سیگنال فارکس

اگر چارت را اندکی به راست ببریم، شما میتوانید یک حرکت صعودی را مشاهده کنید که از زمان شروع ریرش قیمت تا کنون، بررگتر از بقیه بوده است. این موج بزرگ صعودی ایجاد شده به تنهایی دارای اهمیت نیست ولی اگر بعد از برگشت قیمت به محلی که با یک “X”مشخص شده، دوباره یک سویینگ صعودی جدید ایجاد شود، می تواند نشانه ای برای تشکیل الگو باشد

پس وقتی موج صعودی اول به سمت کف “X” بر می گردد، می بایست نمودار را رصد کنیم تا درصورت تشکیل موج صعودی دوم، بدنبال شکل گیری الگوی ساختار برگشت باشیم.

traderha

همانطور که در شکل مشاهده می کنید، موج نرولی ایجاد شده از سقف اولین صعود، نتوانست کف او را بشکند و در فاصله 23 پپی آن متوقف شده است. این نقطه جایی است که ما باید بازار را زیر نظر داشته باشیم. زیرا شواهد ایجاد الگو در حال شکل گیری است. بدین معنی که ممکن است قیمت از محل دوم مشخص شده با “X “حرکت صعودی خود را آغاز کند.

در این مثال می بینید که ریرش دوم منتهی به کف دوم تمام شده و قیمت حرکت صعودی جدیدی را آغاز نموده است. ممکن است ساختار الگوهای دیگر با این مثال متفاوت باشد و احتمال دارد که قیمت قبل از شروع حرکت اصلی، کف دوم را نیز بزند و یا تعداد بیشتری کف بسازد.

تریدرها

در این مثال قیمت در کف سوم متوقف شده است. تشخیص اینکه چه موقع قیمت ممکن است کف های قبلی را برند و یا کدامیک از کفها ممکن است زده شود، ممکن نیست. البته با روش ارایه شده برای ترید این الگو، موضوع مهمی هم نیست.

وقتی قیمت به شروع حرکت صعودی دوم (کف دوم) نردیک شد، می بایست به تایم 1 دقیقه رفته و در آنجا منتظر تشکیل یک الگوی کوچکتر باشیم. دلیل رفتن به تایم پایینتر، در مقاله قبلی مبحث فراکتال بودن الگو، توضیح داده شده است. بنابراین برای تشخیص اینکه آیا کف سوم تشکیل خواهد شد یا نه؟ کافیست به تایم 1 دقیقه رفته و منتظر تشکیل همین الگو در نردیکی کف دوم باشیم. زیرا قبلا هم گفتیم که کفهای تشکیل شده در این الگو باید در قیمتهای مشابه شکل بگیرد.

الگوی فراکتال

در شک بالا میتوان ساختار الگوی برگشت ایجاد شده در تایم 1 دقیقه را در نردیکی کف دوم تایم یک ساعته مشاهده کرد. این الگو ممکن است در ظاهر کمی متفاوت با الگوی تایم یک ساعته باشد، ولی همه ویژگیهای الگوی تایم یک ساعته را دارد. در این تایم هم دو موج صعودی با کفهای نردیک بهم داریم. (در تایم یکساعته 3 موج داشتیم) و هر کدام از موجها بزرگ و مشخص هستند. تشکیل الگو در تایم 1 دقیقه نشانه ای از احتمال تشکیل کف سوم در تایم یک ساعته است. البته برای تأیید باید منتظر بسته شدن حداقل یک کند بالای سقف موج نزولی دوم در تایم 1 دقیقه باشیم. پس با بسته شدن یک کندل در بالای سقف موج نرولی دوم، وارد پوزیشن خرید شده و استاپ لاس را زیر کف دوم قرار میدهیم.

تریدرها - traderha

پس از گرفتن پوزیشن و قرار دادن استاپ لاس باید به تایم یک ساعته برگردیم و منتظر رسیدن قیمت به منشاء حرکت موج نزولی سوم باشیم (کادر قرمر) وقتی قیمت به این ناحیه قرمز رنگ رسید شما باید حرکات قیمت را زیر نظر داشته باشید زیرا اگر قرار باشد موج نرولی دیگری تشکیل شود احتمالا از این منطقه شروع خواهد شد.

تبصره:

اگر یک موج نرولی تشکیل گردید ولی در تایم پایین الگوی مذکور تشکیل نشد می توان با مشاهده اولین کندل قوی صعودی پس از تشکیل کف وارد بازار شد . در تصویر فوق این کندل صعودی با علامت فلش مشخص شده است . این کندلی است که در صورت عدم تشکیل الگو در تایم پایین می توان با آن وارد ترید شد زیرا با مشاهده این کندل احتمالا موج نرولی آخر تشکیل  شده است. همچنین در یک الگوی صعودی اگر در تایم پایین الگوی مورد نظر تشکیل نشد می توان با دیدن کندل نرولی قوی وارد بازار شد.

نقد و بررسی بروکر AMarkets

آمارکتس، یک بروکر ECN معاملات فارکس است که علاوه بر امکان معامله ارزهای خارجی، معامله...

ادامۀ مطلب

نقد و بررسی بروکر alpari

آلپاری، یکی از بروکرهای قدیمی و معروف بازار فارکس است که در سال 1998 در...

ادامۀ مطلب

تریلینگ استاپ چیست ؟ مفهوم تریلینگ استاپ در بازار فارکس

[pars-player mp4=”https://fxpersian.net/wp-content/uploads/2020/11/تریلینگ-استاپ-چیست؟.mp4″ id=”18646796″] تریلینگ استاپ (trailing stop) یک ابزار و یک روش قدرتمند است که مانند یک سپر آهنی از...

ادامۀ مطلب
روانشناسی بورس ، پرایس زون

پنج مرحله اي که معامله گران از آن عبور میکنند

پنج مرحله وجود دارد که هر معامله گري در طی سالهاي معامله گري ازآن عبور میکند. شما نمی توانید هیچ...

ادامۀ مطلب

با چه میزان سرمایه باید به کار معامله گري در بازار ارز پرداخت؟

تحقیقات نشان میدهد میزان سرمایه شما میتواند بر روي سود آوری شما تاثیر داشته باشد معامله گران  تمایل به استفاده...

ادامۀ مطلب

زمانی که با یک معامله ازدواج می کنید، چه اتفاقی میافتد؟

زمانی که معامله گري میکنید، عنوان کسب و کاري درآن هستید تصمیم گیري است. هر روز باید تصمیم بگیرید که:...

ادامۀ مطلب

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

...
  • نقد و بررسی بروکرهای فارکس
  • ماشین حساب پوزیشن سایز
  • ساعت آنلاین فارکس