الگوی Caps On Price (کلاه گذاشتن سر قیمت)

الگوی Caps On Price یا کلاه گذاشتن سر قیمت: وقتی قیمت یک رالی به همراه یک POLE حرکتی قوی به بالا می سازد (این موضوع برای حرکت رو به پایین هم صادق است) ، قطعا گرفتن بخشی از سود توسط مؤسسات مالی باعث می شود که قیمت به پایین بازگشته و وارد POLE شود ، قیمت در بسیاری از مواقع در بالای PLOE تشکیل flag میدهد، اینک موسسات شروع به افزایش سفارشات خرید برای افزایش قیمت و یا پنهان کردن سفارشات فروش برای چرخش قیمت می کنند . برای فهم شکست یک فلگ مواظب  Order Flow  و Liquidity gaps باشید.

این مقاله با سناریوی دوم سروکار دارد =>  قیمت رشد میکند (rally) تشکیل flag می دهد (base) و میریزد (drop)

Flag راهی برای مؤسسات است که معامله گران retailer  را وادار به خرید کنند با این تصور که قیمت بالاتر می رود به آنها سفارشات زیاد خرید می دهد که علیه آن بفروشند.

اگر اندکی در تایم فریم بالاتر نگاه کنیم ، این یک شکل Caps On Price است  و در تمامی تایم فریم ها یک pole بسیار قوی رو به پایین ساخته است .

قیمت به شکلی کاملا منظم درون یک باکس قرار گرفته است ، به عنوان نکته PA ، نگاه کنید قیمت چگونه بیس پل را اینگلف کرده است !

وقتی قیمت به این Cap باز می گردد فروشندگان منتظر هستند ، علائم دیگری وجود دارد که به ما می گوید Cap قیمت را در بازگشت متوقف می کند مانند اینگلف (Engulf) در چارت بالا و یا فشرده سازی (Compression) در راه بالا رفتن ، Cap ها به سادگی مکان های بسیار زیبایی برای نگاه کردن به چرخش قیمت است .

حداقل 200 عدد Cap مشخص کنید ، یک باکس از آن به آینده بکشید و ببینید قیمت وقتی به آن میرسد چه اتفاقی برایش می افتد و اگر شکسته شود چه اتفاقی می افتد آیا cap هنوز هم معتبر خواهد بود ؟

نقد و بررسی بروکر AMarkets

آمارکتس، یک بروکر ECN معاملات فارکس است که علاوه بر امکان معامله ارزهای خارجی، معامله...

ادامۀ مطلب

نقد و بررسی بروکر alpari

آلپاری، یکی از بروکرهای قدیمی و معروف بازار فارکس است که در سال 1998 در...

ادامۀ مطلب

آموزش کار با پنجره ترمینال در متاتریدر

[pars-player mp4=”https://fxpersian.net/dl/amozesh/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%20%D8%A8%D8%A7%20%D9%BE%D9%86%D8%AC%D8%B1%D9%87%20%D8%AA%D8%B1%D9%85%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%84%20%D8%AF%D8%B1%20%D9%85%D8%AA%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D8%B1.mp4″ id=”13276919″] ترمینال متاتریدر پنجره ای با کاربرد های مختلف است ترمینال متاتریدر به شما اجازه میدهد از ویژگی...

ادامۀ مطلب

نحوه ترسیم خط روند صعودی و نزولی در بازار فارکس

خط روند صعودی و نزولی یکی از مفاهیم مهم در تحلیل تکنیکال می باشد: خط روند صعودی با وصل کردن...

ادامۀ مطلب

نحوه تغییر پسورد متاتریدر 4 و 5

[pars-player mp4=”https://fxpersian.net/wp-content/uploads/2020/12/نحوه-تغییر-پسورد-متاتریدر-4-و-5.mp4″ id=”18558342″] چگونه پسورد (رمز) متاتریدر 4 و 5 را تغییر بدیم : اگر شما مایل بودید تا رمز...

ادامۀ مطلب
gap trading

انواع گپ های قيمتی در بازارهای مالی

گپ ها معمولا در بازار ، بخصوص بازار سهام اتفاق مي افتد و مي تواند اطلاعات و ديدگاههای خوبي در...

ادامۀ مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

...
  • نقد و بررسی بروکرهای فارکس
  • ماشین حساب پوزیشن سایز
  • ساعت آنلاین فارکس