با آغاز اجلاس گروه 20 در ژاپن ارزش سهام آسیا کاهش یافت زیرا سرمایه گذاران در انتظار نتیجه ملاقات روسای جمهور آمریکا و چین هستند تا آینده روابط دو کشور معلوم شود. روند شاخص دلار (DXY) ثابت مانده است در حالی که ین ژاپن و طلا در حال صعود هستند زیرا ترجیح بازیگران بازار آن است که به سرمایه های امن پناه ببرند تا در برابر هر اتفاق سیال در بازارهای جهان مصون بمانند.

در آخر هفته جاری مشخص می شود که آیا امید به یافتن راه حل در مذاکرات تجاری ایالات متحده و چین به واقعیت تبدیل خواهد شد و یا به طور قابل توجهی وخامت بیشتری گریبانگیر روابط دوجانبه این دو کشور می گردد. هنوز مشخص نیست که آیا نمایشهای جنجالی هر دو طرف در منظر عموم که از ماه مه به چشم می خورد، سرانجام در روز شنبه منجر به آشتی و توافق خواهد شد یا خیر. انتظار می رود که توافق مسالمت آمیز دو رئیس جمهور، سیگنال تسکین بخشی را به رگهای بازار بفرستد و احتمالا سبب صعود بازارهای سهام و افزایش ارزش دارایی های بازارهای نوظهور گردد.

با این حال با توجه به خلیج عظیمی از مشکلات که هنوز هم بین دو حکومت باقی مانده است و تعرفه هایی که هنوز هم متقابلا از سوی هر دو کشور اعمال می شود، سرمایه گذاران محتاط به خوبی می دانند مسیری که در آینده پیش رو دارند، ساده نخواهد بود. تا زمانی که سیاست افزایش تعرفه ها ادامه یابد، ریسک گریزی نیز در بازار ادامه خواهد یافت.

فروکش قیمت دلار با موضع محافظه کارانه فدرال رزرو

شاخص دلار (DXY) تلاش می کند تا خود را در سطح ساپورت روانی 96 حفظ کند زیرا آتش قیمت دلار با موضع محافظه کارانه فدرال رزرو فروکش کرد. طبق گزارش نهایی تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه اول، رشد هزینه مصرف کننده پایین تر از انتظارات بود که نشان می داد رشد اقتصادی ایالات متحده در حال کاهش است. با توجه به تعدیل شاخص های اقتصادی در سه ماهه دوم که با تشدید تنش های ایالات متحده و چین همزمان بود، به نظر می رسد که این داده ها تمایل فدرال رزرو را به کاهش نرخ بهره ها در ایالات متحده بازتاب می کند.

چشم انداز تسهیل سیاست پولی آمریکا، قیمت دلار را در جهت نزول تحت فشار می گذارد و پیش بینی می شود تا زمانی که تسهیل سیاست پولی فدرال رزرو ادامه پیدا کند، عملکرد شاخص دلار نیز ضعیف باشد. اخبار مربوط به نتیجه ملاقات ترامپ و جینپینگ ممکن است یک کاتالیزور مهم برای حرکت بعدی دلار باشد و اگر امید به توافق تجاری آمریکا و چین از بین برود، احتمالا روند شاخص دلار نیز نزولی خواهد شد.

پوند تحت تأثیر چشم انداز یک براگزیت بدون توافق

پس از آنکه نامزد نخست وزیری بریتانیا، بوریس جانسون، از رد کردن یک براگزیت بدون توافق سر باز زد، پوند/دلار زیر سطح 1.27 معامله می شود. تا زمانی که احتمال یک براگزیت بدون توافق وجود داشته باشد، قیمت پوند در برابر دلار آمریکا زیر سطح روانی 1.30 باقی خواهد ماند. انگلیس همچنان دنبال خروج خود از اتحادیه اروپا است و حتی اگر انتقال نخست وزیری در انگلیس در ماه آینده انجام شود، انتظار می رود که پوند تا پایان مهلت براگزیت در 31 اکتبر در معرض خطرات سیاسی قرار گیرد.

اطلاعیه سلب مسئولیت: محتوای این مقاله شامل دیدگاه‌های شخصی است و نباید پیشنهاد سرمایه‌گذاری شخصی و/یا پیشنهاد حرفه‌ای و/یا پیشنهاد و/یا درخواست داد و ستد در ابزارهای مالی و/یا تضمین و/یا پیش‌بینی عملکرد آینده تلقی شود. ForexTime ‏(FXTM) و وابستگان، عوامل، مدیران، ماموران یا کارکنان آن دقت، اعتبار، بهنگام بودن یا کامل بودن اطلاعات یا داده‌های ارائه شده را تضمین نمی‌کنند و در قبال زیان ناشی از سرمایه‌گذاری مبتنی بر این اطلاعات یا داده‌ها مسئولیتی نمی‌پذیرند.